biznes

Małe firmy mogą generować dochody na wiele sposobów . W trudnych ekonomicznie czasach warto zdywersyfikować źródła przychodów. Oto kilka wskazówek od członków społeczności małych firm online, które pomogą Ci zwiększyć dochody.

Rozważ te nowe sposoby zarabiania pieniędzy w YouTube

YouTube od dawna jest popularną platformą, na której twórcy online mogą zarabiać. Wcześniej użytkownicy musieli to robić głównie za pośrednictwem programu do udostępniania reklam. Ale teraz są nowe opcje do wyboru.

Zdobądź odpowiednią wiedzę inwestycyjną w mediach społecznościowych

Media społecznościowe zapewniają ludziom dostęp do społeczności, które dzielą się wiedzą na wiele różnych tematów – w tym na temat inwestowania. Niedawny skandal związany z GameStopem pokazał niektóre wady uczenia się o handlu w mediach społecznościowych. Ale mogą być też i pozytywne. Christian Zilles omawia w tym poście w mediach społecznościowych.

Poznaj te fakty i trendy dotyczące podcastów

Podcasting to kolejny sposób na zwiększenie dochodów małych firm poprzez reklamy lub treści sponsorowane. Ale zanim wskoczysz do podcastów, musisz poznać krajobraz branży.

Przygotuj się na składanie podatków w 2021 roku

Jeśli Twoja firma osiągnęła dochód w 2020 roku, musisz złożyć zeznanie podatkowe w IRS. Kod podatkowy dla małych firm może być skomplikowany, ale Nellie Akalp z CorpNet może pomóc. W tym poście oferuje pomocny przewodnik dla właścicieli małych firm.

Użyj tych narzędzi, aby poruszać się po procesie zakupu franczyzy

Zanim zaczniesz zarabiać na firmie franczyzowej, musisz ją kupić. Na początku ten proces może wydawać się skomplikowany i czasochłonny. Ale są narzędzia, które mogą pomóc. Joel Libava omawia kilka z nich w tym poście na blogu The Franchise King.

Rozszerz swój pas startowy dzięki tym nietradycyjnym pomysłom na finansowanie start-upów

Uzyskanie zewnętrznego finansowania dla swojego startupu może pomóc w poruszaniu się w pierwszych dniach, kiedy nie zarabiasz dużo. Jednak nie wszystkie małe firmy mają dostęp do tradycyjnego finansowania bankowego. W tym poście Acuity Matthey May omawia mniej tradycyjne opcje.

Zarządzaj finansami dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom technicznym

Gdy zaczniesz zarabiać na swojej małej firmie, potrzebujesz procesów do zarządzania nią. Na szczęście istnieje wiele narzędzi technicznych, które mogą pomóc. Ivan Widjaya z prezesa SMB wymienia kilka z nich w tym poście.