Jak założyć firmę w Rumunii?

Rumunia

Te firmy, które chcą przenieść się do Rumunii muszą wiedzieć, w jaki sposób należy przeprowadzić całą rejestracje. Problemem, który można napotkać już na początku jest język. Niestety, ale język rumuński nie jest zbyt popularny, dlatego znalezienie kogoś, kto się tym zajmie nie będzie łatwe. Bez znajomości języka rumuńskiego załatwianie spraw urzędowych nie będzie możliwe. To, dlatego rejestracja firmy w Rumunii https://companyromania.com/pl/ prowadzona jest przez specjalistów. Zgłaszając się do nich otrzymamy wszystkie informacje, jakie sprawią, że będziemy chcieli założyć firmę w tym kraju. Kontaktując się z kimś, kto się na tym zna można uniknąć wielu niepotrzebnych błędów. To proste dla nich, ale trudne dla nas, dlatego współpracujemy z kimś, kto nam pomoże. Rejestracja firmy to przygotowanie wielu dokumentów i naprawdę trzeba wiedzieć jak to zrobić. To tłumaczenia z polskiego na rumuński, a zatem pracy do wykonania jest naprawdę bardzo dużo.

Czy trzeba mieszkać w Rumuni, aby prowadzić firmę?

Nie ma takiej konieczności, ale wiążę się to z wieloma udogodnienia. Jeśli ktoś założy spółkę w Rumuni to może skorzystać z preferencyjnego podatku 50% od dywidend. To bardzo opłaca len, dlatego warto się nad tym zastanowić. Im bogatsza firma tym więcej zyska na takiej przeprowadzce. Jeśli chodzi o podatki w Rumuni to firmy, których dochodów nie przekroczy jednego miliona euro mogą płacić jeden procent podatku dochodowego. Jeśli dochód jest wyższy to wtedy przechodzi się na CIT, który wynosi 16%. Wszystko zostanie nam wytłumaczone podczas konsultacji, dlatego warto się zgłosić do kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Nasza wiedza nie musi być duża, dlatego że polegamy na kimś, kto o firmach w Rumunii wie wszystko. Właśnie, dlatego korzystanie z takiej pomocy jest nam bardzo potrzebne.

Kontakt w sprawie założenia firmy

Jeśli zdecydujemy się na kontakt to trzeba będzie zadzwonić do firmy. W ten sposób otrzymamy pakiet, który jest dopasowany do wszystkich naszych potrzeb. Poza rejestracją firmy otrzymamy jeszcze certyfikaty podatkowe. Firma pomoże nam także w rejestracji podatku Vat oraz przy zakładaniu konta bankowego. Spraw do załatwienia jest bardzo dużo, ale na spokojnie specjaliści sobie z tym poradzą. Bez pomocy tundro będzie pojechać do Rumunii i zacząć zakładać tam firmę. Trzeba bardzo dobrze znać język rumuński, a to nie jest wcale takie proste. Pomoc na nas czeka, dlatego trzeba już dzisiaj skontaktować się i dowiedzieć, jakie są możliwości w naszym przypadku.