Bitfinex umożliwi płatność kryptowalutami

kryptowaluty

Przedsiębiorstwo realizujące wymiany walut kryptograficznych, Bitfinex tworzy własną bramkę płatności. Bitfinex Pay umożliwi sklepom internetowym akceptowanie płatności w wielu kryptowalutach (też w alternatywnych kryptowalutach).

Kolejne rozwiązanie dla płacących kryptowalutami

Należy mieć świadomość, że już istnieje wiele podobnych rozwiązań. Jednak Bitfinex Pay ma być ściśle współpracować z giełdą Bitfinex. Sprzedawcy będą mogli więc automatycznie zamieniać otrzymane środki na wybraną przez nich kryptowalutę. Na witrynach sklepów będzie można stworzyć odpowiedni widżet i zacząć akceptować płatności kryptowalutami.

Tether też będzie akceptowalny

Co ciekawe, płatności kryptowalutami będą też możliwe do zrealizowania przez Tether. Jest to tzw. stablecoin, czyli waluta, której jednostka zawsze jest warta jednego dolara. Sprzedający nie jest więc znacząco narażony na zmienność rynku kryptowalut. W przypadku zagranicznych sprzedawców, są oni narażeni jedynie niewielkie ryzyko zmiany kursów walutowych. Należy uważać jednak na sytuację prawną Tethera. Nie jest on w pełni wspierany przez dolary amerykańskie znajdujące się na rachunkach bankowych przez cały czas. Zawiła sytuacja prawna sprawiła, że Bitfinax nie miał dostępu do 850 milionów dolarów.

Wady Bitfinex Pay

Należy mieć świadomość, że płatności będą ograniczone do 1000 dolarów. Sprzedawcy jeśli zdecydują się na zamianę środków na walutę krajową, będą musieli zapłacić odpowiednią prowizję. Ponadto pojawiają się również opłaty wynikające z konstrukcji wybranej kryptowaluty. Również kwestia dot. Tether i braku dostępu do środków Bitfinax może zmniejszać nasze zaufanie do platformy.

Co to oznacza dla walut kryptograficznych?

Kolejne rozwiązanie sprawia, że kryptowaluty stają się coraz bardziej dojrzałym aktywem. Przez lata zarzucono walutom kryptograficznym niemożliwość płatności i brak jakiekolwiek wartości użytkowej. Jednak ostatnie lata wskazują, że w przyszłości możliwym będzie stan w którym za każde zakupy będziemy mogli zapłacić kryptowalutami.

Kluczowe decyzje państw

Płatność kryptowalutami znacząco ułatwia handel transgraniczny. Jednak słusznie wielu zauważa, że waluty kryptograficzne znacząco ułatwiają oszustwa, wymuszenia i działalność terrorystyczną. Pojawiają się więc decyzje ścisłej regulacji walut kryptograficznych. Zbyt duże regulacje mogłyby ułatwić handel (np. przez łatwiejsze księgowanie i opodatkowanie zysków z tytułu akceptowania kryptowalut), ale zniechęciłyby dużą część entuzjastów kryptowalut. Należy więc pamiętać, że rozwój płatności kryptowalutami zależy nie tylko od liczby nowych platform, ale też rozwoju społecznego i propozycji prawodawczych.