Jak skutecznie obniżyć koszty drukowania dokumentów w firmie?

Jak skutecznie obniżyć koszty drukowania dokumentów w firmie?

Możliwość stosowania dokumentów w formie cyfrowej w znaczący sposób obniżyła koszty związane z ich drukiem i archiwizacją. Niestety część dokumentów wciąż ma klasyczną formę papierową i wymaga wydrukowania. Dlatego firmy nadal korzystają z drukarek i kserokopiarek, chociażby takich jak Konica Minolta C35. To sprzęt obecny w wielu współczesnych biurach, pozwalający drukować dokumenty, materiały graficzne, promocyjne i techniczne w popularnych formatach.

Urządzenia biurowe nowe i poleasingowe

Jedną z metod obniżenia kosztów drukowania dokumentów, materiałów reklamowych i innych jest zakup taniego urządzenia drukującego nowego lub wybór wielofunkcyjnego sprzętu poleasingowego. Dla przykładu zakupienie poleasingowej kserokopiarki Konica Minolta C35 pozwoli zaoszczędzić kilka tysięcy złotych w stosunku do zakupu urządzenia fabrycznie nowego, najnowszej serii. Tymczasem w podstawowych zastosowaniach biurowych poleasingowy sprzęt starszej generacji sprawdza się równie dobrze, jak urządzenia nowe, wyposażone w szereg nikomu niepotrzebnych funkcji. Kserokopiarka Konica Minolta C35 zapewnia dużą szybkość drukowania i kopiowania zarówno w czerni, jak i w kolorze, w formacie A4, do 30 kartek papieru na minutę. Zapewnia dostęp do druku i kopiowania dwustronnego, w skali szarości, w standardowej rozdzielczości 600 x 600 dpi. Co warte podkreślenia, urządzenia poleasingowe wciąż objęte są gwarancją, dzięki czemu odpadają koszty ewentualnej naprawy.

Jedno urządzenie zamiast kilku

Sprawdzonym sposobem na oszczędność jest zakup jednego urządzenia wielofunkcyjnego zamiast kilku sprzętów pełniących różne funkcje. Dla przykładu kserokopiarka Konica Minolta C35 realizuje zarówno funkcję drukarki, jak i kserokopiarki. Dodatkowo jest to urządzenie wyposażone w skaner i fax. Co więcej, tego typu urządzenie pozwala drukować w czerni i kolorze, w zależności od potrzeb użytkownika. Dzięki temu w biurze można drukować i kopiować zarówno tradycyjne dokumenty tekstowe, jak i różnego rodzaju schematy, wykresy, a nawet zdjęcia. Dobra jakość kolorowych wydruków gwarantuje dużą czytelność przygotowanych materiałów reklamowych, informacyjnych lub technicznych.

Przedsiębiorcy szukający sposobu na wyraźne obniżenie kosztów drukowania i kopiowania dokumentów, materiałów reklamowych lub innych, powinni skupić się na kategorii urządzeń tanich, najlepiej poleasingowych i wielofunkcyjnych. Poleasingowa kserokopiarka ze skanerem i faxem, taka jak Konica Minolta C35, jest tego doskonałym przykładem. To uniwersalny sprzęt biurowy, wielofunkcyjny, niezawodny i tani w eksploatacji.