Elon Musk, mówi, że kupowanie bitcoinów jest „mniej głupie” niż trzymanie gotówki

bitcoin

Prezes Tesli, Elon Musk, mówi więcej o   zakupie bitcoinów przez producenta samochodów . W odpowiedzi na komentarz CEO Binance, Changpeng Zhao, nazwał  zakup bitcoinów wart 1,5 miliarda dolarów Tesli jako „wystarczająco ryzykowny dla firmy z S & P500”.

CEO Tesli broni zakupu bitcoinów

Zhao powiedział Bloombergowi w wywiadzie, że był zaskoczony tym, że Musk był „tak zachwycony Dogecoinem”. Binance jest największym  kryptowaluta  walut na świecie pod względem objętości, a niedawno kontrakty dogecoin. Jednak Zhao wskazał również, że Tesla kupił bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów, a nie Dogecoin.

W odpowiedzi Musk napisał na Twitterze, że zakup bitcoinów Tesli „nie odzwierciedla bezpośrednio” jego opinii. Powiedział również, że posiadanie bitcoinów jest „po prostu mniej głupią formą płynności niż gotówka” i jest „wystarczająco ryzykowne dla firmy  S&P 500  ”.

Dyrektor generalny Tesli powiedział również, że nie jest inwestorem i nie posiada nawet żadnych akcji notowanych na giełdzie poza Teslą. Dodał, że „kiedy waluta fiducjarna ma ujemne realne odsetki, tylko głupiec nie szukałby gdzie indziej”.

„Bitcoin jest prawie tak samo jak pieniądz fiducjarny” – napisał na Twitterze Musk. „Kluczowym słowem jest„ prawie ”.”

Cena bitcoinów bije nowy rekord

Po tweecie Muska   cena bitcoina wzrosła powyżej 52000 USD do nowego rekordu. Bloomberg  zauważa, że ​​uwagi CEO Tesli wskazują na jeden z największych obecnie problemów rynków. Z powodu pandemii rządy wpompowują tak dużo gotówki do systemu finansowego, inwestorzy martwią się inflacją i szukają innych miejsc do inwestowania. Tylko w tym tygodniu cena bitcoina wzrosła o około 10%.

Tesla jest częścią  indeksu przedsiębiorców , który obejmuje 60 największych firm, którymi nadal zarządzają ich założyciele. Chociaż Musk powiedział, że zakup bitcoinów Tesli nie odzwierciedla jego opinii, wydaje się jasne, że miał z tym coś wspólnego. Producent samochodów prawdopodobnie nie kupiłby kryptowaluty, gdyby Musk nie  uwierzył w nią ostatnio .

Niektórzy spekulowali, że zakup bitcoinów Tesli skłoniłby inne duże firmy do zagłębienia się w kryptowalutę, ale  Fortune  informuje, że tak się nie dzieje. Gartner Finance przeprowadził ankietę na początku tego miesiąca, pytając dyrektorów finansowych, czy planują kupować bitcoiny w tym roku. Dziewięćdziesiąt pięć procent respondentów stwierdziło, że nie zamierza w tym roku kupować kryptowaluty.