Uchwyty do telefonu z dodatkami. Jaki uchwyt do telefonu będzie najlepszy? PORÓWNANIE

Uchwyty do telefonu

Każdy z nas (a na pewno większość osób) podróżuje regularnie samochodem. W związku z tym potrzebujemy dobrego uchwytu do telefonu. Jeśli chodzi o uchwyty do telefonu to mamy naprawdę bardzo szerokie pole do popisu. Zaraz sprawdzimy, na który uchwyt do telefonu warto się zdecydować.

Uchwyt do telefonu z ładowarką indukcyjną

Odkąd w ogóle pojawiła się elektryczność wydaje się, że większość problemów jest już rozwiązanych. Jednak człowiek to do siebie ma, że dąży wciąż do rozwoju, chce osiągnąć nowe zdolności, jak i także zdobywać nowe umiejętności.

Nie wystarczy jednak nam, że mamy elektryczność potrafimy przesyłać ją przy pomocy przewodów nowym etapem w rozwoju samych technologii było wymyślenie sposobu jak poprawnie przesłać prąd elektryczny bez użycia kabli tak, aby móc w sposób bezprzewodowy ładować urządzenie. Konstruktorom oraz naukowcom udało osiągnąć się ten cel, indukcyjne ładowanie staje się coraz bardziej popularne. Na rynku znajdziemy nie tylko ładowarki indukcyjne, ale także uchwyty do telefonu z ładowarką indukcyjną. Klasyczne uchwyty do telefonu i te z ładowarką indukcyjną znajdziesz na https://hamamobile.pl/uchwyty.

W sklepach znajdziemy mnóstwo rodzajów uchwytów na telefon z ładowarkami indukcyjnymi. Są to chociażby ładowarki płaskie. Telefon się odkłada w poziomej pozycji. Kolejny rodzaj to uchwyty w formie podstawki. Smartfon się ustawia na niej pod kątem, dzięki czemu możemy na przykład podczas ładowania korzystać z innych funkcji. Na przykład podczas ładowania pasażer (bo raczej nie kierowca) może oglądać sobie film.

Ładowarka bezprzewodowa w uchwycie działa na zasadzie elektromagnetycznej indukcji. W ładowarce zamontowano długi, spiralnie zwinięty przewód, który tworzy tak zwaną cewkę nadawczą. Podczas pracy na cewkę działa przemienny prąd oraz dzięki temu się tworzy wokół niej elektromagnetyczne pole. Siła owego pola zależy od samej ilości zwojów, z których jest zbudowana cewka oraz także prądu, jaki przez nią przepłynie. Nadawcza cewka razem z całą elektroniką się znajduje w sposób bezpośredni wewnątrz ładowarki.

W smartfonie z kolei znajduje się cewka odbiorcza. Umiejscowiona jest ona najczęściej tuż pod klapką baterii czy też pod pleckami smartfona, mniej więcej na środku długości. Gdy telefon z cewką się znajdzie w działaniu bezpośrednim pola elektromagnetycznego, który wytworzony jest przez nadawczą cewkę, w odbiorczej cewce się indukuje prąd, który bezpośrednio trafi do baterii telefonu.

Uchwyt do telefonu na szybę

Możliwości na rynku jeśli chodzi o uchwyt do telefonu na szybę jest masa. Jeden z nich są lepsze pod względem praktycznym, a inne niestety nie są przez ekspertów polecane. Przyssawka magnetyczna trzyma mocno przyłożony do niej telefon, natomiast ramię elastyczne pozwoli bardzo łatwo manewrować uchwytem.

Zaletą produktów dedykowanych jest to, że będą zawsze pasować do wybranego urządzenia. Tak też jest w przypadku uchwytu samochodowego do telefonów, który pełni funkcję dokującej stacji, kompatybilnej z danymi telefonami. Uchwyt możemy montować na dwa sposoby. Pierwsza możliwość to przyssawka na szybę. Druga kwestia to podkładka na deskę rozdzielczą. Akcesorium dodatkowym, które dokupić warto, jest samochodowa ładowarka.

Pamiętajmy, że jeśli chodzi o uchwyty do telefonu to najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jak łatwo się domyśleć chodzi zarówno o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy, jak i także jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego telefonu. Aby sprzęt się mocno trzymał i nie wypadał z uchwytu nawet na zakrętach ostrych, powstały grawitacyjne uchwyty. Przedstawicielem takiego rodzaju jest SBS uchwyt samochodowy grawitacyjny. W nim zastosowana blokada tak zwana grawitacyjna blokada, która ochroni telefon przed upadkiem oraz sprawi, że będzie on niesamowicie stabilny. Dzięki temu o wiele łatwiej będziemy mogli korzystać z niego podczas podróży.

Warto na pewno kupować uchwyty do telefonu w sprawdzonych sklepach, które oferują wysoką jakość produktów. Czasem lepiej jest nieco dopłacić i móc się cieszyć naprawdę świetnym produktem, niż kupić byle jaki uchwyt, który po wjechaniu w dziurę samochodem spada z szyby czy też z innego miejsca w naszym samochodzie. Jest to dla nas niebezpieczne i takim uchwytom mówimy stanowcze nie.