Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC dla członka zarządu?

ubezpieczenie OC

Wiele spółek, szczególnie te, które posiadają pokaźny kapitał, szuka dodatkowych sposobów na to, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami swoich błędnych decyzji. Nie da się ukryć, że członkowie zarządu są obciążeni ogromną odpowiedzialnością, a w związku z piastowanymi przez nich funkcjami i ciążącą na nich presją, niezwykle łatwo jest popełnić błąd. Niestety, nawet najmniejszy błąd może przyczynić się do tego, że wobec spółki, a także wobec konkretnych członków zarządu może zostać wszczęte postępowanie prawne lub wysunięte roszczenia ze strony osób trzecich. Wobec tego ubezpieczenie d&o staje się prawdziwą koniecznością. Jednak jak można wybrać najlepsze?

Odpowiednie towarzystwo ubezpieczeniowe

Chcąc wybrać najlepsze możliwe ubezpieczenie dla członka zarządu, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na towarzystwo ubezpieczeniowe. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują OC członków zarządu. Niemniej jednak stawianie na nowe i niedoświadczone towarzystwa ubezpieczeniowe nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zwykle mogą pojawić się problemy w przypadku ewentualnego wypłacenia odszkodowania, czy nawet niejasności związane z zapisami umowy. Warto więc stawiać na doświadczone towarzystwa ubezpieczeniowe, które funkcjonują na rynku już od wielu lat. Wówczas ubezpieczenie członków zarządu będzie nie tylko niezwykle efektywne, ale również zostanie zawarte na niezwykle korzystnych warunkach.

Pakiet ubezpieczenia OC członków zarządu

Wybierając pakiet ubezpieczenia członków zarządu, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kompleksowość takiej usługi. Otóż nie można wybierać ubezpieczenia członków zarządu z minimalnym pakietem, gdyż z pewnością nie będzie wstanie ono uchronić spółki przed ewentualnymi roszczeniami czy konsekwencjami prawnymi. Zwykle na rynku obecny jest pakiet podstawowy i pakiet rozszerzony. Analogicznie rzecz biorąc to właśnie pakiet rozszerzony gwarantuje większą i pełniejszą ochronę, a także pokrycie ewentualnych kosztów dodatkowych, związanych np. z niezbędną opieką psychologiczna.

Koszty OC członka zarządu

Wybierając ubezpieczenie d&o dla członka zarządu warto również zwrócić uwagę na jego koszty. Nie da się ukryć, że im wyższa jest całkowita suma ubezpieczenia, tym niższe mogą być jego miesięczne składki. W wielu wypadkach niezbędne jest zadbanie o to, by na ubezpieczeniu widniała również odpowiednia kwota. Istotne są również ewentualne podlimity i koszty dodatkowe. Więcej informacji: https://broker.andiw.pl/ubezpieczenie-oc-zarzadu-d-and-o-directors-and-officers/