Ubezpieczenia Allianz. Co je charakteryzuje?

ubzepieczenia Allianz

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest bez dwóch zdań bardzo ważny. Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne – aby czuć się naprawdę bezpiecznie, a także mieć pewność, że nie wyrzuca się pieniędzy w błoto, warto postawić na zaufanego ubezpieczyciela, który wyróżnia się różnorodną ofertą, a także licznymi profitami. Ubezpieczenia Allianz mają za sobą długą historię i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu pod wieloma względami wygrywają z rynkową konkurencją. Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach Allianz i na  jakie ich rodzaje możesz postawić? 

Ubezpieczyciel Allianz. Historia 

Allianz funkcjonuje na polskim rynku już od 1997 roku. Od 2019 roku marka realizuje projekt, który sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ofertę ubezpieczyciela. Program ,,Prostota wygrywa” jest o tyle innowacyjny, że w jego duchu powstawać mają proste produktu, a pracownicy Allianz mają przedstawiać je w prosty, zrozumiały i przystępny sposób. 

Allianz Polska jest tak naprawdę najszybciej rozwijającą się w tym sektorze firmą. Na ten moment świadczy usługi dla 1,5 milionów Klientów zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych. 

W Opolu znajduje się oddział Allianz, na którego usługi chętnie stawiają nie tylko mieszkańcy tej malowniczej, chętnie odwiedzanej przez turystów, wczasowiczów miejscowości, ale również i jej okolic. 

Bogata oferta, z którą warto się zapoznać 

Jedną  z największych zalet firmy Allianz jest to, że posiada niezwykle zróżnicowaną ofertę. Proponuje ubezpieczenia komunikacyjne, w tym OC, AC, zielona karta i NWW. Każdy, kto inwestuje w nowy samochód chce zatroszczyć się o jego bezpieczeństwo – oprócz rozważnej jazdy nie sposób zapomnieć o postawieniu na ubezpieczenia Allianz. 

Co więcej, Klienci mogą postawić także na ubezpieczenie domu, mieszkania i wyposażenia, a nawet domu w trakcie budowy! Dlaczego to takie ważne? Wielu sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a dobre, lukratywne ubezpieczenie może przynajmniej w pewnym stopniu uchronić nas przed potencjalnymi stratami. 

Allianz na życie i zdrowie to kolejna, nadzwyczaj ważna propozycja, szczególnie chętnie wybierana przez ludzi w sile wieku. 

Oprócz tego, Allianz oferuje szeroką listę propozycji, przeznaczonych dla personelu zawodów medycznych, w tym: 

  • ubezpieczenie kosztów ochrony prawnej związanych z wykonywaniem zawodu lekarza, pielęgniarki lub położnej,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej apteki,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pielęgniarek i położnych,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób wykonujących zawód medyczny. 

Allianz nie zapomina także o nauczycielach, wychowawcach, opiekunach. Również i oni mogą postawić na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. 

Inne rodzaje dostępnych ubezpieczeń to polisy turystyczne, programy inwestycyjne i kapitałowe.